تحقق رونق فراوری با فروش کالاهای فرهنگی دانشگاه ها

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: فروش کالاهای فرهنگی دانشگاه ها در تحقق رونق فراوری موثر است.

تحقق رونق فراوری با فروش کالاهای فرهنگی دانشگاه ها

غلامرضا غفاری در گفت و گو با خبرنگاران، تاکید نمود: رویکرد وزارت علوم در سال جدید در زمینه فعالیت تمام کانون ها، انجمن ها، نشریات و جشنواره ها، تحقق شعار سال و رونق فراوری است.

وی با بیان اینکه برای تحقق شعار سال نیازمند افزایش فعالیت های نرم افزاری و سخت افزاری هستیم، ادامه داد: ایجاد شرایط فکری مناسب و فرهنگ سازی درست در حوزه فعالیت های نرم افزاری و عرضه فراوریات دانشگاه ها به خارج از دانشگاه در حوزه سخت افزاری باید برای تحقق شعار سال انجام گردد.

غفاری اضافه کرد: باید دستاوردهای دانشجویی با صنعت ارتباط پیدا کند و این فراوریات در خارج از دانشگاه عرضه گردد که این موضوع متأسفانه تاکنون به طور جدی عملیاتی نشده است و باید در این سال رونق فراوری دانشگاه و صنعت این امر را جدی بگیرند.

به گفته وی، باید فعالیت های علمی دانشگاهی به سمت و سویی حرکت کند که دانشجو بداند با فراوری یک محصول به عنوان صاحب محصول است و می تواند از فراوریات خود درآمدزایی کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه تقاضا در خصوص محصولات دانشگاهی نیز باید انجام گردد تا دانشجویان، فراوری محصول را جدی بگیرند، تاکید نمود: اگر برای فراوریات دانشجویان و در کل فراوریات داخلی تقاضا وجود داشته باشد رونق فراوری نیز شکل می گیرد.

غفاری با تاکید بر اینکه دانشگاه باید تعاملات خود را با خارج از دانشگاه بیشتر کند، اظهار کرد: دانشگاه باید خود را از بن بست ها خارج نموده و تعاملات بیشتری را با دنیای خارج از دانشگاه ایجاد کند و فراتر از یک محیط آموزشی عمل کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 25 مهر 1398 شناسه مطلب: 237

به "تحقق رونق فراوری با فروش کالاهای فرهنگی دانشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق رونق فراوری با فروش کالاهای فرهنگی دانشگاه ها"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید