جایگزین پراید چه خودرویی است؟

به گزارش یومی بلاگ، طبق صحبت های وزیر صمت خودرو های قدیمی از خط فراوری خارج خواهند شد و پراید نیز در راس این خودرهاست.

جایگزین پراید چه خودرویی است؟

به گزارش خبرنگار ، فراوری پراید متوقف خواهد شد این خبری بود که مدتی پیش از طرف رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شد و برای اغلب مردم ایران که همیشه نسبت به این خودرو واکنش های منفی متعددی داشته اند خبری مسرت بخش تلقی می گردد.

پراید از اوایل دهه 70 جای خود را در صنعت خودروسازی کشور باز کرد و رفته رفته تبدیل به یکی از خودرو های پر فروش شد؛ اما پس از گذشت 2 دهه از فراوری این خودرو که پس از پیکان در رتبه دوم خودرو های پرطرفدار ایرانی به حساب می آید، دچار مسائل متعددی شد.

کیفیت نامناسب قطعات، عدم پاسخگویی به احتیاج مردم، استاندارد ضعیف و بسیاری از چالش های دیگر این خودرو، داد مردم را در آورد.

شرکت سایپا پس از پراید به دنبال فراوری خودرویی با کیفیت تر اما همانند پراید کرد و در نهایت تیبا فراوری شد. سال 87 با فراوری اولین خودرو تیبا بسیاری از شهروندان به جای خرید خودروی پراید به سراغ تیبا رفتند که این خودرو چند پله بالاتر از پراید نهاده شد و در این زمان باز هم پراید نه با ویژگی های تیبا بلکه با همان سیستم فنی قدیمی خود در چرخه فراوری ماند و هر سال روانه بازار شد.

خودروی بعدی که شرکت سایپا اقدام به فراوری آن کرد، کوییک بود که در سال 95 از آن رونمایی شد. این خودرو برگرفته از تیبا بود و می توان آن را تکامل یافته از سری تیبا دانست، اما همچنان در کنار این دسته از خودروهای فراوری، پراید نیز همچنان فراوری می شد.

خاتمه در شهریور سال جاری وزیر صمت خبر توقیف شماره گذاری خودروی پراید را در سال آینده مطرح نمود که نشان از اتمام فراوری پراید داشت. با مطرح شدن این خبر موضوع دیگری در میان آمد و برآورد ها برای مشخص جایگزینی خودرو پراید بالا گرفت.

پس از آنالیز های متعدد 2 خودروی تیبا و کوییک به عنوان جایگزین های پراید انتخاب شدند و بر اساس خبر های واصله از گوشه و کنار صنعت خودروسازی ایران این 2 خودرو پرطرفدار که کیفیتی به تناسب بالاتر از پراید دارند جایگزین این خودروی قدیمی خواهند شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 1448

به "جایگزین پراید چه خودرویی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایگزین پراید چه خودرویی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید