درخواست شورای همکاری خلیج فارس از شورای امنیت علیه ایران

به گزارش یومی بلاگ، ایرنا نوشت: دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس روز شنبه همسو با سیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران، خواهان تداوم تحریم تسلیحاتی ایران شد.

درخواست شورای همکاری خلیج فارس از شورای امنیت علیه ایران

به گزارش روزنامه سعودی الیوم، نایف فلاح مبارک الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با ارسال نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل، خواهان تمدید قطعنامه 2231 این شورا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد.

وی در این نامه ادعا کرد، به دلیل ادامه کوشش ایران برای مسلح کردن گروه ها و جنبش های تندرو و طائفه ای در منطقه و با توجه به اینکه ایران از زمان صدور قطعنامه 2231 شورای امنیت در سال 2015 دست از دخالت مسلحانه در کشورهای همسایه برنداشته و به وسیله سازمان ها و جنبش هایی که اقدام به تجهیز و آموزش نظامی آن ها نموده در امور این کشور دخالت نموده، نباید ممنوعیت ورود و خروج سلاح به ایران لغو گردد.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را ضمانتی برای رسیدن به امنیت و ثبت در منطقه و دنیا دانست.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از جمله عربستان در حالی ایران را متهم به ناامنی در منطقه می نمایند که خود با خریداری تسلیحات و تجهیزات نظامی از کشورهای غربی باعث ایجاد ناامنی در منطقه از جمله یمن هستند و این کشور بیش از پنج سال است که با سلاح های سعودی ساخت آمریکا گرفتار جنگی همه جانبه است.

زمان تحریم تسلیحاتی ایران براساس برجام اکتبر امسال (مهر ماه) پایان می یابد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه گذشته بیان کرد که واشنگتن قطعنامه خود برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را برغم مخالفت های چین و روسیه ارائه می نماید.

براساس توافق هسته ای تحریم تسلیحاتی ایران در مهر ماه لغو و بر اساس آن ایران مجددا قادر به خرید و فروش سلاح خواهد شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اردیبهشت ماه سال 97 به صورت یکجانبه و بر خلاف قوانین بین المللی از توافق هسته ای شکل گرفته بین ایران و 5 قدرت دنیای دیگر خارج شده و تحریم ها علیه تهران را دوباره بازگرداند.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 4910

به "درخواست شورای همکاری خلیج فارس از شورای امنیت علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست شورای همکاری خلیج فارس از شورای امنیت علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید