شرایط معافیت پزشکی مشمولان دارای مدرک دکترای پزشکی اعلام شد

به گزارش یومی بلاگ، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا ضوابط معافیت پزشکی مشمولان دارای مدرک تحصیلی دکترای پزشکی را تشریح کرد.

شرایط معافیت پزشکی مشمولان دارای مدرک دکترای پزشکی اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی یومی بلاگ، سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار کرد: براساس تبصره 1 ماده 40 قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولان پزشک اعم از پزشکان عمومی، دندانپزشکان و پزشکان متخصص فقط در صورتی می توانند از معافیت دائم پزشکی بهره مند شوند که به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی قادر به اشتغال به حرفه طبابت در نیرو های مسلح نباشند.

وی با بیان اینکه به درخواست پزشکی این دسته از مشمولان بعد از ترک تحصیل، انصراف و یا فراغت از تحصیل رسیدگی می شود، گفت: در برخی از موارد بیماری مشمولان پزشک در حدی است که مانع طبابت آنان در بیمارستان های نیرو های مسلح نیست که در این صورت به خدمت دوره ضرورت اعزام و برابر نظر شورای پزشکی وظیفه عمومی از انجام خدمات رزمی معاف می شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا مطرح کرد: رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان دارای مدرک تحصیلی دکترای داروسازی، دامپزشکی، تکنسین های اتاق عمل و ... همانند مشمولان عادی بوده و بدون هیچ شرطی به درخواست معافیت پزشکی آنان رسیدگی می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 شهریور 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 4562

به "شرایط معافیت پزشکی مشمولان دارای مدرک دکترای پزشکی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط معافیت پزشکی مشمولان دارای مدرک دکترای پزشکی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید