شریعتمداری: حذف یارانه سه دهک پردرآمد از انتها شهریور کلید می خورد

به گزارش یومی بلاگ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت شناسایی دهک های پردرآمد را با دقت و وسواس بیشتری انجام می دهد و تلاش می کنیم که حذف یارانه سه دهک را از سرانجام شهریورماه آغاز کنیم.

شریعتمداری: حذف یارانه سه دهک پردرآمد از انتها شهریور کلید می خورد

ایرنا نوشت: محمد شریعتمداری در حاشیه نشست تخصصی بررسی نقش و جایگاه تعاونی های زنان در توسعه اقتصادی اجتماعی در سالن تلاش در جمع یومی بلاگ، درباره حذف یارانه دهک های پردرآمد افزود: مهلت یک ماهه مندرج در آیین نامه اجرایی مصوب دولت که مقرر کرده بود ظرف یک ماه دستورالعمل اجرایی، ابلاغ شود به خاتمه رسیده است.

وی افزود: اما در آن آیین نامه اشاره شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور اقدام به انتشار دستورالعمل کند.

وزیر کار ادامه داد: قرار است استانداران در سطح کشور برای شناسایی اقشار با درآمد بالا همکاری کنند و از شبکه استانداری ها، فرمانداری ها و شهرداری ها و شورای شهر برای کسب اطلاعات و تکمیل بانک اطلاعات استانها کمک بگیریم و چون اشتراک مساعی در تنظیم این مقررات بیش از یک ماه زمان برده هنوز ابلاغ به استانداران صورت نگرفته و به محض اینکه تمام شود دولت ابلاغ می کند.

وی گفت: همه دستگاه ها نظرات خود را به طور کامل نداده اند و تلاش می کنیم تا هفته آینده به خاتمه برسد و نتیجه به استانداران ابلاغ شود.

شریعتمداری گفت: حذف دهک های پردرآمد با مشارکت استانداران سراسر کشور خواهد بود و هر میزان از سه دهک اول که با کمترین خطا شناسایی شده باشند را حذف می کنیم.

وی تاکید کرد: انتخاب سه دهک در شرایط اقتصادی حاضر سخت است و ما نیز نمی خواهیم به جامعه ای که جزو طبقات متوسط است فشار بیاوریم، بنابراین دولت با دقت و وسواس بیشتر این کار را انجام می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 955

به "شریعتمداری: حذف یارانه سه دهک پردرآمد از انتها شهریور کلید می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری: حذف یارانه سه دهک پردرآمد از انتها شهریور کلید می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید