ضربه ای دیگر بر صنعت گردشگری ایران، آژانس ایمنی هوانوردی اروپا: خطوط هواپیمایی اروپا از پرواز بر فراز آسمان ایران پرهیز نمایند

به گزارش یومی بلاگ، خبرنگاران: همزمان با لغو پروازها از سوی بعضی خطوط هواپیمایی اروپا و آسیای میانه از فراز ایران به دلیل سقوط هواپیمای اوکراین، آژانس ایمنی هوانوردی اروپا از خطوط پروازی اروپا خواست که از پرواز بر فراز کشورمان تا اطلاع ثانوی پرهیز نمایند.

ضربه ای دیگر بر صنعت گردشگری ایران، آژانس ایمنی هوانوردی اروپا: خطوط هواپیمایی اروپا از پرواز بر فراز آسمان ایران پرهیز نمایند

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

این درخواست در شرایطی اعلام شده است که همین امروز آسمان کشور به طرز چشمگیری از پروازهای خارجی محروم مانده است و علاوه بر تاثیر مستقیم بر چرخه صنعت گردشگری کشور، درآمدزایی کشور از کریدورهای پروازهای بین المللی از فراز ایران به شدت کاهش یافته است. براساس تعرفه های پروازی هر پرواز از مقصد یک کشور اروپایی تا فرودگاه دوبی که از فراز ایران انجام می شد مبلغی بیش از 25 میلیون تومان به درآمدزایی ارزی کشور برای صنعت هواپیمایی کشور یاری می کرد و حالا با کاهش چشمگیر پروازهای عبوری از ایران و حتی پروازهای خارجی به مقصد فرودگاه های بین المللی ایران، ضربه اقتصادی مهلکی به صنعت هوانوردی کشور به عنوان زیرساخت اصلی گردشگری ایران وارد آمده است.

براساس نقشه آنلاین پروازهای بین المللی، هم اکنون آسمان ایران شاهد پروازهای داخلی است و کمتر هواپیمای خارجی از آسمان کشورمان عبور می نماید. براساس اطلاعات موجود در این نقشه ها، آسمان افغانستان، پاکستان و ترکمنستان به عنوان کریدور پروازی جایگزین در شرق کشور شاهد افزایش پروازهای بین المللی است و در کریدورهای غرب ایران آسمان کشورهای حاشیه خلیج فارس، ترکیه و عراق شاهد حجم انبوه پروازهای بین المللی است.

اکنون نیز درخواست آژانس ایمنی هوانوردی اروپا از خطوط پروازی قاره اروپا برای پرهیز از آسمان پروازی ایران، در شرایطی مطرح شده است که پیش از این حرمت الله رفیعی، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با انتقاد از لغو پروازهای اروپایی و حتی کشورهای همسایه نظیر ترکیه به ایران و از فراز ایران خواهان توجه به شرایط پیش آمده و جبران خسارت های وارد شده به صنعت گردشگری با تصمیم به لغو پروازها شد.

او با اعلام ریزش 400 هزار نفری گردشگران خارجی ورودی به کشور در سه هفته تنش های موجود میان ایران و آمریکا و تاثیر سقوط پرواز اوکراین در ایران به دلیل هدف قرار دریافت اشتباه آن پرواز توسط سامانه پدافند هوایی، از ریزش بیشتر گردشگران ورودی به کشور در آینده خبر داده و از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواست تا از خسارات وارد شده به تاسیسات گردشگری کشور و دفاتر خدمات مسافرتی به دلیل لغو تورها و ریزش گردشگران ورودی جلوگیری کند.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در نامه خود به علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آورده است: در شرایط فعلی کشور با توجه به شرایط خاص منطقه و لغو گسترده تورهای ورودی، احتمال بروز ضرر و زیان اقتصادی دفاتر و آژانس های هواپیمایی که در زمینه ورود گردشگر به ایران فعالیت دارند، وجود دارد. بنابراین دستور فرمائید به منظور جلوگیری از خسارات احتاقتصادی دفاتر و آژانس های فعال در حوزه تورهای ورودی، هماهنگی های لازم با نهادهای ذیربط و خصوصاً جامعه هتلداران کشور برای همکاری در لحظات فورس ماژور مبذول گردد.

منبع: صدای میراث
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 2321

به "ضربه ای دیگر بر صنعت گردشگری ایران، آژانس ایمنی هوانوردی اروپا: خطوط هواپیمایی اروپا از پرواز بر فراز آسمان ایران پرهیز نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربه ای دیگر بر صنعت گردشگری ایران، آژانس ایمنی هوانوردی اروپا: خطوط هواپیمایی اروپا از پرواز بر فراز آسمان ایران پرهیز نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید