صبحی طفیلی: ماکرون اشغالگر جدید لبنان است

به گزارش یومی بلاگ، دبیرکل اسبق حزب الله لبنان اعلام کرد، رئیس جمهوری فرانسه اشغالگر جدید لبنان است.

صبحی طفیلی: ماکرون اشغالگر جدید لبنان است

به گزارش یومی بلاگ، به نقل از المیادین، صبحی الطفیلی، اولین دبیرکل حزب الله لبنان در خطبه نماز جمعه در یکی از مساجد شهرک بریتال واقع در شرق این کشور، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را اشغالگر جدید لبنان توصیف و گفت: تمامی طبقات سیاسی لبنان در مقابل ماکرون خم و تسلیم وی شدند.

وی خطاب به طبقه سیاسی لبنان شرح داد: اگر این کار را انجام دادید، چون کشور دچار فاجعه شده و از نظر اجتماعی، اقتصادی و امنیتی تخریب شده، پس شما بودید که آن را تخریب کردید.

الطفیلی در ادامه افزود، ژنرال هنری ژیرو (نماینده عالی رتبه اشغالگران فرانسه در سوریه و لبنان در دهه 1920) با ذهنیت اشغالگری به لبنان آمد و ماکرون با همان ذهنیت اشغالگر جدید به لبنان آمده است.

وی تاکید کرد: نباید هیچکس تصور کند که ماکرون مهربان و دلسوز است، کسی که چنین تصوری کند که فرانسه کشوری مهربان و دلسوز برای مسیحیان است، دور از درک و فهم است.

رئیس جمهوری فرانسه پس از وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت در چهارم اوت دو مرتبه به لبنان سفر کرد و دومین سفر وی به این کشور دوشنبه هفته گذشته بود و طی آن با رهبران سیاسی این کشور دیدار و رایزنی کرد.

دبیرکل اسبق حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنانش عنوان داشت، معین مصطفی ادیب به عنوان مأمور تشکیل دولت جدید، توسط کشورهای خارجی صورت گرفت و هیچ ارتباطی با طرف های سیاسی داخلی لبنان ندارد.

الطفیلی از مصطفی ادیب خواست تا دولت جدیدی تشکیل دهد که هیچ ارتباطی با احزاب و مجلس نداشته باشد.

میشل عون، رئیس جمهوری لبنان دوشنبه گذشته مصطفی ادیب، سفیر این کشور در برلین را مأمور تشکیل دولت جدید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: umeblog.ir شناسه مطلب: 5212

به "صبحی طفیلی: ماکرون اشغالگر جدید لبنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صبحی طفیلی: ماکرون اشغالگر جدید لبنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید