صنایع دستی

راه اندازی نخستین موزه چینی و سفال در اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: نخستین موزه چینی، سفال و کاشی های رنگی در مدرسه جعفر اسلامی اردبیل راه اندازی می گردد.

26 خرداد 1399

رشد 11 درصدی صادرات صنایع دستی به ارزش 190 میلیون دلار

رشد صادرات صنایع دستیرئیس سازمان میراث فرهنگی از 11 درصد رشد صادرات صنایع دستی به ارزش 190 میلیون دلار در 9 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اطلاع داد. علی اصغر مونسان در بازدید از بخش های مختلف نمایشگاه سومین جشنواره فجر در زمینه صنایع...

25 خرداد 1399

کشف 100 اثر تاریخی در شهرستان نی ریز فارس

کشف آثار تاریخی در نی ریزشهرستان نی ریز یکی از یکی از قدیمی ترین و کهن ترین شهرستان های استان فارس است. با توجه به کشفیات صورت گرفته و لوح های سنگی که در این شهرستان پیدا شده نام نی ریز از نای ذی به معنای کارگاه اسلحه سازی گرفته شده است. روز گذشته، پژوهشگاه...

24 خرداد 1399

پیشنهاد تنفس یک ساله برای تسهیلات حوزه گردشگری و صنایع دستی

معاون سرمایه گذاری و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: هرچند دولت چند بسته حمایتی شامل تعویق سه ماهه پرداخت اقساط تسهیلات، مالیات، بیمه تأمین اجتماعی کارفرمایان و حامل های انرژی برای صنایع دستی و تأسیسات گردشگری اختصاص داد و کارکرد...

16 خرداد 1399

اعلام پلمب واحدهای غیرمجاز اقامتی در یزد

ایسنا/ براساس گفته های مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، پلمب واحدهای غیرمجاز اقامتی در یزد در روزهای کرونایی صورت گرفت.

24 اردیبهشت 1399

بیمارستان مسیح کرمانشاه دومین بیمارستان تاریخی ایران در آتش سوخت ، میراث فرهنگی کرمانشاه: احتمالا حادثه عمدی بود

بیمارستان مسیح کرمانشاه، به دلایلی از فهرست آثار ملی ایران خارج شده و مالک آن درصدد تغییر کاربری آن بود که با مخالفت کمیسیون ماده پنج این امر محقق نشد؛ حالا این بنای تاریخی شب گذشته در آتش سوخت!

17 اردیبهشت 1399

صدور 12 پروانه بهره برداری دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از صدور 12 مجوز دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بند ب در طول سال 98 اطلاع داد.

16 اردیبهشت 1399

اجرای 380 بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری زنجان در اسفندماه 98

380 مورد بازدید نظارتی در اسفندماه امسال، از تأسیسات گردشگری زنجان انجام شده است.

14 اردیبهشت 1399

از پذیرش و اسکان افراد در مهمانسراها، خوابگاه ها و تشکیل اردو ها خودداری کنید

معاون اداری مالی وزارت علوم، در بخشنامه ای به روسای دانشگا ه ها،، بر ضرورت خودداری از پذیرش و اسکان افراد در مهمانسراها، خوابگاه ها و تشکیل اردو های تحصیلی تأکید کرد.

6 اردیبهشت 1399

توسعه اقامتگاه های بوم گردی در کویر، تصویب دستورالعمل کویر نوردی

به گزارش خبرنگاران، مرتضی رحمانی موحد عصر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: صنایع دستی استان خراسان جنوبی فرآیندی بسیار توانا و بالقوه است که با فعالیت های استانی می تواند به جریانی قوی و بالفطره تبدیل شود.

28 فروردین 1399

کتیبه ساسانی قلعه سنگی سمیرم ناپدید شد

کتیبه تاریخی قلعه سنگی سمیرم مربوط به دوره ساسانی که در سالهای گذشته اطراف آن مورد تخریب قرار گرفته بود، ناپدید شد.

28 اسفند 1398

دفتر مالی هرمزگان در استان مسندم عمان راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران، جاسم جادری عصر چهارشنبه پس از بازگشت از کشور عمان به بندرعباس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان های هرمزگان و مسندم عمان دارای قرارداد خواهرخواندگی هستند، مطرح نمود: در راستای توسعه روابط بازرگانی، تجاری و گردشگری میان دو استان...

27 اسفند 1398

اختصاص 300میلیون ریال برای محوطه سازی امام زاده باباسیف الدین ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از اختصاص 300میلیون ریال اعتبار به امام زاده باباسیف الدین واقع در شهرستان دره شهر اطلاع داد.

26 اسفند 1398

خانه مشخص الدین حاج صدر در فهرست آثار ملی ثبت شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، محسن ذاکری نیا گفت: این خانه متعلق به دوران پهلوی و شامل دو قسمت محل سکونت شخص حاج مشخص الدین و محل سکونت پسر او بوده است.

23 اسفند 1398

فازاول مرمت خانه تاریخی حاج آقاعلی نوروز 95 به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرنگاران، محمود وفایی پیش از ظهر شنبه در بازدید از خانه حاج آقا علی رفسنجان، گفت: این بنا بزرگ ترین خانه خشتی دنیا و بزرگ ترین مجموعه پذیرایی و تاریخی ایران است که می تواند گردشگران داخلی و خارجی بسیاری زا جذب کند.

22 اسفند 1398

18 درصد شاغلان استان همدان در بخش مسکن فعال هستند

به گزارش خبرنگاران، خسرو سامری بعدارظهر سه شنبه در همایش سرمایه گذاری و توسعه استان همدان گفت: سفر کاروان تدبیر و امید نوید بخش کوشش مضاعف برای توسعه استان همدان است و آثاری به همراه دارد که از ذهن مردم زدوده نمی گردد.

15 اسفند 1398

استخر و باغ شاه گولی تبریز در راه ثبت جهانی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از شروع اقدامات لازم برای ثبت جهانی مجموعه بی نظیر و ارزشمند استخر و باغ شاه گولی تبریز اطلاع داد.

13 اسفند 1398

معاون گردشگری تکذیب کرد؛ استعفا نداده ام

معاون گردشگری کشور شایعه استعفا از سمتش در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را تکذیب کرد.

6 اسفند 1398

هفتمین قطار گردشگری با 75 مسافر اروپایی وارد یزد می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، سیدمصطفی فاطمی گفت: هفتمین قطار گردشگری با حضور 75 نفر از گردشگران خارجی صبح روز چهارشنبه وارد استان یزد خواهد شد.

2 اسفند 1398

واکنش روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر به یک گزارش

خبرنگاران/بوشهر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در واکنش به انتشار یک گزارش در خبرگزاری خبرنگاران جوابیه ای ارسال نموده است.

30 بهمن 1398
تعداد: (45)